Anasayfa  |  İletişim  |  English
Anasayfa  /   Tüm Duyurular   /   2013-2014 Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği Süreç Dökümanları...
Duyurular
2013-2014 Erasmus Eğitim Alma Hareketliliği Süreç Dökümanları... - 18.07.2014

2013-2014 Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliği'nden faydalanmaya hak kazanan adayların aşağıdaki belgeleri bir dosya halinde  Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı'na teslim etmeleri gerekmektedir. Hareketliliğin 30 Eylül 2014 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

 Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’na teslim edilmesi gereken belgeler

1

Eğitim Programıİdari/akademik personelin karşı üniversitede kaldığı süre içerisinde gerçekleştireceği ve karşı üniversite ile mutabık kaldığı plandır. Personel bu planı doldurduktan sonra imzalar, bağlı bulunduğu bölümün/birimin Erasmus temsilcisine ve misafir olacağı üniversitenin Erasmus temsilcisine imzalatır; belgedeki üç imza da tamamlandıktan sonra, belgenin aslını Kurum Erasmus Koordinatörümüz tarafından imzalanmak üzere Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’na teslim eder.

Not: Gitmeden önce e-posta çıktısı veya faksı kabul edilir, ancak dönüşte ıslak imzalı orijinal belge teslim edilmelidir.

2

Davet Mektubu (kopyası): Personelin hangi tarihler arasında davet edildiğini gösteren, karşı üniversite tarafından hazırlanarak gönderilen davet mektubudur. Personel, davet mektubunu karşı üniversiteden eğitim programını imzalattıktan sonra talep eder, mektubun takibi kendisine aittir. Davet mektubunun bir kopyasını Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’na teslim eder.

3

Eğitim Alma Hareketliliği Bilgi Formu

4

Eğitim Alma Hareketliliği Sözleşmesi (2 nüsha)Personelin, belgeler ve işlemler tamamlandıktan sonra Halkbank veya Ziraat Bankası’ndan vadesiz EURO hesabı açtırması, hesap bilgilerini de Eğitim Alma Hareketliliği Sözleşmesi’nde bildirmeleri gerekmektedir.

5

İsim Bildiren Resmi Görevlendirme Yazısı: İdari/akademik personelin eğitim alma hareketliliğinden yararlanacağına ve hangi tarihler arasında izinli sayılacağına dair bağlı bulunduğu birimin Rektörlüğe yazdığı ve Rektörlük tarafından onaylanan resmi görevlendirme yazısıdır.

6

Uçak/Tren/Otobüs Rezervasyon Belgesi veya Bilet Fotokopisi:Biletin ücretini içeren uçak/tren/otobüs rezervasyon belgesi veya bilet fotokopisi Dış İlişkiler Ofisi’ne teslim edilmelidir. Eğitim Alma Hareketliliği Sözleşmesi’ne yazılacak olan seyahat bedeli, bu belgelerdeki ücret beyanı ile uyumlu olmalıdır.

Not:

Erasmus Personel Eğitim Alma Hareketliliğinden faydalanacak olan akademik/idari personel, bu hakkını bir başka/sonraki akademik yıla devredemez.

Yukarıdaki belgeler doldurulurken ihtiyaç duyacağınız kodlar ve gideceğiniz kuruma ait iletişim bilgileri:

·         ISO Dil Kodları

·         İletişim Bilgileri ve Erasmus Kurum Kodları

·         ISCED kodları

 

Vizeye başvurmadan önce Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’ndan alınacak belge

1

Confirmation Letter: Personel, vize alması gerekiyorsa, karşı üniversiteden gelen davet mektubunun bir kopyasını Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’na teslim ederek Teyit Belgesi’ni (Confirmation Letter) talep eder. Bu belge vize alabilmek için gereklidir.

 

Dönüşte Dış İlişkiler Ofisi Başkanlığı’na teslim edilmesi gereken belgeler

1

Certificate of Attendance (Katılım Sertifikası): Personel, karşı üniversiteden ayrılmadan önce orada faaliyette bulunduğu tarihleri (5 gün olmalıdır) ve yaptığı faaliyeti gösterir bir Katılım Sertifikası (imzaların tümü ıslak ve mühürlü orijinal belge olmalıdır) almalı ve Dış İlişkiler Ofisi’ne teslim etmelidir.

2

Kullanılan Uçak/Tren/Otobüs Bilet(lerinin) Asılları: E-bilet çıktılarının üzerinde “Bu belge fatura yerine geçer” ibaresi bulunmuyorsa, faturaların aslı veya e-bilet çıktılarının ilgili seyahat firması tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış örnekleri teslim edilmelidir.

3

Uçak Biniş Kartlarının Asılları

4

Pasaport  Kimlik Bilgileri Sayfası, Giriş ve Çıkış Sayfası Fotokopisi

5

Eğitim Alma Hareketliliği Faaliyet Raporu

Duyurular
 
Duyuru Arşivi
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • Erciyes Üniversitesi - Dış İlişkiler Ofisi
  Adres : Erciyes Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi 38039, Kayseri/TURKİYE Telefon : 0090 352 437 5820 Fax : 0090 352 437 3874
  E-mail : erasmus@erciyes.edu.tr
  Web tasarım medyatör