2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Yerleştirme Sonuçları...
  07 Mayıs 2024

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Seçim Komisyonu çalışmalarında kontenjan/bütçe temellerini dikkate alarak hali hazırda anlaşmalı üniversitelerin üniversitemize ayırdığı tüm kontenjanlardan maksimum faydalanabilmek üzere kriterleri sağlayan yerleşebilecek tüm adayları (228 öğrenci) yerleştirmiştir. Üniversitemize tahsis edilen hibe doğrultusunda 127 öğrenci hibeli, 101 öğrenci hibesiz olarak hak kazanmıştır.

 

Seçim Komisyonu aşağıdaki şekilde hibeli/hibesiz durumunu belirlemiştir;

 

1.      Hak kazanan adaylar fakülte bazında nihai puanlarına göre sıralanmıştır. (Almanca puanları da olan öğrenciler, İngilizce puanlarına göre sıralanmıştır.)

2.      Her fakülteden hak kazanan adayların %55’i hibeli olarak belirlenmiştir. (Ondalıklı çıkan rakamlar aşağı/yukarı yuvarlanmıştır)

3.      İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İngilizce Öğretmenliği bölüm öğrencilerinin yabancı dil puanı Fakülte genelinin üzerinde olacağından eşitlik ilkesi gereğince ilgili fakülte/enstitülerde komisyon bölüm bazlı çalışma yapmıştır.

 

Hak kazanan adayların(hibeli/hibesiz) en geç 13.05.2024 Pazartesi günü saat 11.30’a kadar Katılım/Feragat bildiren dilekçelerini, başvuru portalına yüklemesi gerekmektedir. Hak kazanan adayların Katılım Dilekçelerinde dönem bilgisi seçerken yerleştiği üniversitenin başvuru tarihlerini kontrol etmesi gerekmektedir.

 

Bu tarihe kadar bildirimde bulunmayan adaylar haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve sonraki Erasmus+ başvuru süreçlerinde -10 puan ceza uygulamasına tabi tutulacaklardır. İlan edilen listede sadece hak kazanan adayların bilgileri mevcuttur, yerleşemeyen adaylar başvuru portalı üzerinden durum bilgilerini inceleyebilirler. Hibeli adaylardan feragat edenler olması durumunda hibesiz belirlenen adaylara aktarım ve yedek yerleştirme yapılmayacaktır.

 

Öğrencilerimizin yerleştiği üniversite dışında başka bir tercihe değişiklik yapması, hak kazanan başka bir öğrenci ile becayiş yöntemiyle yer değiştirmesi yönündeki talepleri ONAYLANMAYACAKTIR.

 

Gitmeye hak kazanan öğrencilere yönelik olarak evrak süreçleri hakkında duyurular web sitemiz üzerinden yapılacaktır. Hak kazanan öğrenciler duyurularımızı takip etmek sorumluluğundadır.

 

Uzman dağılımı websitemiz üzerinden ilan edilecektir.

 

2024-2025 Akademik Yılı Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği başvuranların Yerleştirme Sonuçlarını içeren liste için tıklayınız.

 

Öğrenim Hareketliliği Katılım Dilekçesi

Öğrenim Hareketliliği Feragat Dilekçesi

 

Web Tasarım Ajansı MEDYATÖR İNTERAKTİF
© 2021  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER OFİSİ   Tüm Hakları Saklıdır.