2024-2025 Akademik Yılı Erasmus Staj Hareketliliği Başvuruları Başlamıştır...
  29 Şubat 2024

2023 Proje yılı KA131 Erasmus+ Staj Hareketliliği,

2023 Proje yılı KA131 Erasmus+ Staj Konsorsiyumu (Abdullah Gül Üniversitesi yürütücülüğünde Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası’nın bulunduğu),

2023 Proje yılı KA131 Erasmus+ Araştırma Üniversiteleri Staj Konsorsiyumu (Erciyes Üniversitesi yürütücülüğünde Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Erciyes Teknopark Aş.nin bulunduğu) kapsamında,

Avrupa Birliği üyesi ülkelere, uygun kriterleri sağlayan adaylar arasından gönderilmesi planlanan tahmini öğrenci sayısı 30’dur. Ancak üniversitemize tahsis edilecek hibe ve öğrenci hareketliliğinin genel durumuna göre bu sayı artabilecek/azalabilecektir.

Üniversitemizin her birimine (fakülte/enstitü/yüksekokula) 2 kişilik kontenjan ayrılması planlanmaktadır. Birimlerce kullanılmayan kontenjanlar bütçe nispetinde Erasmus Koordinatörlüğü üst yönetim/seçim komisyonu kararıyla şeffaflık ve eşitlik ilkesini gözeterek diğer birimlere aktarılabilecektir. Her birimden başvuru olması durumunda ise birimler arasında eleme yapılabilecektir. Faaliyetten hibesiz olarak faydalanmak isteyen öğrenciler ise kriterleri sağlayabildikleri takdirde hareketlilikten faydalanabilirler. Aynı zamanda öğrencilerin hibe haklarından feragat etme seçenekleri de bulunmaktadır.

!!! Staj Hareketliliğine başvurmadan önce Bilgi Dokümanını MUTLAKA OKUYUNUZ. Aksi takdirde eksik/hatalı başvuru yapabilirsiniz !!!

Erasmus Staj Hareketliliği Bilgi Dokümanı için tıklayınız.

Hareketlilik dönemi

Hareketlilik 31 Temmuz 2025’e kadar tamamlanmalıdır.

Koordinatörlüğümüz bütçenin verimli kullanımı amacıyla her hareketliliğe 2 aylık hibe desteği sağlayacaktır. Seçilen öğrenci sayısına ve tahsis edilecek bütçe durumuna göre süre artabilecektir.


Kimler Başvurabilir?

Erciyes Üniversitesinin örgün eğitimde kayıtlı öğrencileri katılabilir. Açıköğretim ve benzeri (uzaktan eğitim) programlarda öğrenim gören öğrenciler faaliyetten yararlanamaz.

Başvuru Tarihleri

Başvuru başlangıç: 29 Şubat 2024  /    Başvuru bitiş: 14 Mart  2024

Başvuru Yöntemi

-    Başvuru https://turnaportal.ua.gov.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

 

-   https://turnaportal.ua.gov.tr adresine e-devlet şifrenizle giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ekranda üniversitemizin ilanlarını görebileceksiniz. Staj Hareketliliği ilanını bulup başvuru yap butonuna tıklayınız.

 

-   Eksik/hatalı başvuru yapmamak için başvuru ekranında karşılaşacağınız bilgilendirmeleri mutlaka okuyunuz.

 

- Değerlendirme ölçütlerinde yer alan özel durumlara sahipseniz kanıtlayıcı belgeleri sayfanın üst kısmında belge yükleme sekmesini tıklayarak ilgili alanlara yükleyiniz. Örneğin engellilik, şehit/gazi yakını olma durumu, yabancı dil notu için belge (Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Tablosu için tıklayınız), davet mektubu (başvuru esnasında yüklenmesi zorunlu olmamakla birlikte yüklenmesi halinde 10 puan eklenecektir. Davet Mektubu örneği için tıklayınız.)

 

-Formu doldurduktan sonra başvuruyu tamamla seçeneğine tıklayınız. Tamamlanmamış başvurular ofis tarafından görüntülenemeyecek ve geçersiz sayılacaktır.


NOT: Öğrencinin başvuru sırasında hatalı/eksik beyanından kaynaklanan sorunlardan Koordinatörlüğümüz sorumlu tutulamaz.

 

  YTB Burslusu Öğrencilerin Dikkatine!!!

                YTB burslusu öğrenciler, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü 30.11.2017 tarihli 108656 sayılı resmi yazısı Uluslararası Değişim Programları konulu yazıya istinaden YTB Burslusu Öğrenci Beyannamesini imzalayarak başvuru esnasında ilgili alana yüklemek zorundadırlar. İlgili dilekçeyi yüklemeyen öğrencilerin başvuruları bildirim yapılmaksızın reddedilecektir. YTB Burslusu Öğrenci Beyannamesi için tıklayınız


                                                                         Süreç Takvimi 

29 Şubat – 14 Mart

Online Başvuru Dönemi

22 Mart (Cuma)

İngilizce Sınav Birinci Aşama

29 Mart (Cuma)

İngilizce Sınav İkinci Aşama

05 Nisan

İngilizce Sınav Sonuçları/Nihai Puan İlanı

05 – 15 Nisan

İngilizce Sınav Sonuçlarına/Nihai Puana İtiraz Süreci

25 – 26 Nisan

Yerleştirme Sonuçları İlanı ve

Hak Kazanan Öğrencilerin Katılım / Feragat Dilekçelerinin Yüklenmesi

02 – 03 Mayıs

Yedek Yerleştirme Sonucu İlanı ve

Yedekten Hak Kazanan Öğrencilerin Katılım / Feragat Dilekçelerinin Yüklenmesi

07 Mayıs

Hak Kazanan Öğrenci Nihai Listesi / Uzman Dağılımı İlanı


Web Tasarım Ajansı MEDYATÖR İNTERAKTİF
© 2021  ERCİYES ÜNİVERSİTESİ DIŞ İLİŞKİLER OFİSİ   Tüm Hakları Saklıdır.